محصولات

الکترو استاتیک،رنگ پودری،کابین رنگ،مونوریل،کانوایر،کوره رنگ،سایکلون،مونوسایکلون،دستگاه رنگ  پاش،استا امگا،دستگاه پاشش رنگ  

شستشو
سطح مورد نظر قبل از رنگ آميزي  بايد به طور كامل پاك سازي شود . تعيين ميزان و منبع ناخالصي و آلودگي ها مي تواند تا حد زيادي مثمر ثمر واقع شود . براي داشتن سطحي پاك تعيين درجه استاندارد و موارد استفاده از قطعات هائز اهميت زبادي است . منبع ناخالصي ها مي تواند ناشي از  ماشين آلات ، تردد و حتي چربي پوست كارگران باشد . اين مرحله ابتدايي ترين و ضروري ترين بخش است كه جهت آماده سازي سطحي مطلوب براي پاشش رنگ مورد استفاده قرار مي گيرد . پس از اتمام اين مرحله قطعات وارد مرحله ی زیر سازی می شود.در این بخش پوشش سفتی با استفاده از فسفات آهن بر روی فلز ایجاد می شود که علاوه بر افزایش قدرت چسبندگی رنگ ، از زنگ زدگی نیز جلویری می کند .

مراحل شستشو را می توان به شرح ذیل دسته بندی کرد :

چربی گیری اولیه

چربی گیری ثانویه

شستشو با آب گرم

شستشو با آب سرد

Activation

فسفاته

شستشو با آب سرد

شستشو با آب سرد

Passivation

شستشو با آب سرد

شستشو با آب دیونیزه شده

حداقل مراحل شستشو چهار مرله از مراحل بالا می باشد که بنا بر مورد استفاده ی محصول ، میزان و نوع آلودگی و اندازه ی مقاومت در تست سالت اسپری انتخاب می شود.

در این مرحله کلیه قطعات به روش دیپ ( غوطه وری ) توسط بهترین مواد چربیگیر ، چربیگیری و تمیز شده و پس از طی مراحلی در نهایت توسط مواد فسفاته روی ، فسفاته می شوند .
فسفاته روی ضمن ایجاد زیر ساخت مناسب جهت پوشش رنگ پودری باعث افزایش مقاومت فیزیکی قطعات ( مقاومت در برابر خمش ، ضربه و خراش ) و شیمیایی ( مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی ) قطعه رنگ شده می شود.
در این واحد وان های مخصوص شستشوی قطعات آلومینیومی نیز وجود دارد.
کلیه امور این واحد توسط سرپرست آزمایشگاه شیمی تحت کنترل است